Luty w DDS+ w Woli Drwińskiej

Miesiąc luty chociaż krótki to dla seniorów był pełen aktywności.  Szczególnie w tym miesiącu dużo było spotkań integracyjnych.  W ramach wolontariatu seniorów odwiedził uczeń VII klasy Szkoły Podstawowej w Grobli Szymon Molęda, który pomagał seniorom doskonalić swoje umiejętności z obsługi tablicy interaktywnej, laptopów i tabletów, które są na wyposażeniu placówki i dostępne dla seniorów.

Na zajęciach z wykorzystaniem elementów terapii zajęciowej powstawały piękne kolorowe kwiaty z krepiny, bibuły, wstążek, kolorowe koszyczki, wianki, maski karnawałowe. Seniorzy kontynuowali zajęcia w ramach “treningów pamięci”. Lubią rozwiązywać różne zagadki, rebusy, łamigłówki, ćwiczą pamięć, uwagę, koncentrację. Do gry w karty zaprosili p. Dorotę cierpliwie wprowadzając w tajniki gry „w tysiąca”. 10 lutego br.seniorzy wzięli udział w wieczorze autorskim w Gminnej Bibliotece w Drwini poetki i malarki Justyny Marii Mączka, która promowała swój tomik wierszy ” Myśli Powoje”. Uczestnicy wysłuchali pięknych wierszy pisanych z serca, w interpretacji samej autorki.
16 lutego przypadał “Tłusty czwartek”,więc aby tradycji” stało się zadość” w ramach warsztatów kulinarnych odbyło się smażenie tradycyjnych pączków i faworków według ” babcinych” receptur. A po tłustym czwartku czas na “ostatki”, czyli ostatnie zabawy w karnawale. 21 lutego seniorzy bawili się na zabawie karnawałowej z seniorami z Klubu Retro w Staniątkach. W ramach warsztatów wykonali maski karnawałowe, które były obowiązkowym elementem zabawy. Jak karnawał to zabawa – było super, było kolorowo, było słodko i głośno.

Pogoda w lutym sprzyjała spacerom i seniorzy korzystali z pierwszych cieplejszych promieni słonecznych, aby nie tylko dotlenić organizm ale i rozruszać mięśnie. Intensywnie integrowali się również z dziećmi z Placówki Wsparcia Dziennego w Niedarach. Pierwsze spotkanie miało miejsce w placówce w Niedarach. Seniorzy wspólnie z dziećmi w ramach warsztatów kulinarnych przygotowali ba bazie białego sera smażone na tłuszczu “serowe oponki”, którymi po oprószeniu cukrem pudrem wspólnie się zajadali. Drugie spotkanie odbyło się w placówce w Woli Drwińskiej, które minęło kreatywnie na zabawach w kalambury, gry słowne oraz z wykorzystaniem laptopów. Czas wspólnie spędzony był bardzo dobrą okazją do integracji pokoleń.