Grudzień w DDS+

Miesiąc grudzień 2022 obfitował w różnego rodzaju aktywności i był pod tym względem bardzo intensywny dla uczestników Dziennego Domu Senior+.
Grudzień to czas przygotowań świątecznych więc i u nas nie mogło być inaczej. Po piernikowych warsztatach przyszedł czas na wykonanie ozdób choinkowych, stroików, kartek świątecznych. Wspólnie spędzony czas to też czas ubierania choinki, śpiewania kolęd i powrotu do wspomnień jak to dawniej ” bywało”.

W toku przygotowań świątecznych seniorzy znaleźli czas na wypad do kina Regis w Bochni . Tym razem obejrzeli film pt.” Śubuk”. W filmie zostały ukazane losy matki dziecka autystycznego i jej walki z systemem o godne życie swojego dziecka.
Oprócz stałych zajęć odbyły się ostatnie w tym roku nasze warsztaty z cyklu „Wiem co jem „. W pierwszej części seniorzy zrobili tradycyjną rybę po grecku z warzywami, która została podana na uroczystości wigilijnej. Druga część to samodzielnie przygotowywane świeżo wyciskane soki warzywno – owocowe z marchewki, selera korzennego, jabłek, buraków ćwikłowych, pomarańczy, cytryny. Podczas, gdy jedni seniorzy pracowali w kuchni inni ubierali choinkę podarowaną przez Wójta Gminy Drwinia.
Grudzień to też czas na wszelkie zajęcia i aktywności dla ciała i umysłu. Seniorzy zgłębiali tajniki obsługi komputera, tabletu, korzystania z wyszukiwarek internetowych, social mediów itp. Pozostali ćwiczyli swoje ciało w ramach zajęć ruchowych prowadzonych w placówce lub spacerowali z kijkami, bowiem z końcem grudnia aura sprzyjała spacerom.
21 grudnia 2022 r. w Dziennym Domu Senior+ odbyło się spotkanie wigilijne dla wszystkich seniorów, w którym uczestniczył zastępca Wójta Gminy Pan Mateusz Kracik oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Ewa Twardowska. Po złożeniu życzeń świątecznych i wigilijnym obiedzie był czas na śpiewanie kolęd a także odśpiewanie piosenki i złożenia życzeń imieninowych Pani Ewie Twardowskiej.
W dniu 28 grudnia 2022 r. z inicjatywy Wójta Gminy Drwinia – Pana Jana Pająka oraz Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drwini – Pani Ewy Twardowskiej odbyło się spotkanie integracyjne seniorów z Dziennego Domu Senior+ w Woli Drwińskiej oraz seniorów z Klubu Senior + w Rzezawie. Wszystkich zgromadzonych gości przywitał z-za Wójta Gminy Drwinia – Pan Mateusz Kracik, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drwini i Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy w Rzezawie – Pani Patrycja Kowalska. Ciepłe słowa i moc gorących życzeń do wszystkich Seniorów skierował Wójt Gminy Drwinia, który uświetnił spotkanie swoją obecnością i wspólną zabawą.To już drugie spotkanie Seniorów z zaprzyjaźnionych gmin Drwinia i Rzezawa, któremu towarzyszyły tańce, zabawy, konkursy oraz wspólne biesiadowanie i śpiew. Spotkanie integracyjne, to nie tylko wspólna zabawa, ale także nawiązywanie nowych znajomości, wymiana doświadczeń oraz przełamywanie barier i swoich słabości.
Natomiast 29 grudnia seniorzy po raz kolejny pojechali do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na sztukę pt.” Zimowy pogrzeb „. To groteskowa komedia o różnym spojrzeniu na wartości, które dla nas samych są ważne ale niekonieczne są ważne dla innych. Bo jak pogodzić uroczystość pogrzebową z uroczystość ślubną i weselną w tej samej rodzinie tego samego dnia?
Rok 2022 seniorzy zakończyli spotkaniem sylwestrowym. 30 grudnia seniorzy wraz z personelem spędzili miło czas na wspólnym świętowaniu ostatnich dni roku. Przy ładnie przystrojonym stole i smacznym posiłku był czas na śpiewanie piosenek, kolęd, opowiadania dowcipów i anegdot, były życzenia noworoczne od kierownika GOPS w Drwini i tradycyjnie symboliczna “lampka szampana”. Spotkanie było okazją do refleksji, powrotu do wspomnień z różnych uroczystości, wyjazdów i podsumowań pobytu w naszym domu w minionym roku.